Отборът на ФК ЦСКА 1948 успя да запише първа победа във футболното ни първенство през този сезон, след като тотално надигра Ботев (Враца) и го надви с 5:1 на Националния стадион "Васил Левски".

Това бе първи мач за новия наставник на "червените" Николай Киров, който пристигна от Арда преди седмица.

Гостите от Враца успяха да поведат в резултата още в 25-ата минута, когато Ненов откри. След гола обаче столичани взеха инициативата и обърнаха резултата до края на полувремето с попадения на Симеон Петров (27'), Крум Стоянов (31') и Георги Русев (38').

През втората част отново Петров (85') и Денислав Александров (88') оформиха крайния резултат. Хубав гол на Чочев пък бе отменен след намеса на ВАР в средата на второто полувреме.

ФК ЦСКА 1948 - Ботев Враца 5:1

0:1 Ненов (25)
1:1 С. Петров (27)
2:1 К. Стоянов (31)
3:1 Русев (38)
4:1 С. Петров (85)
5:1 Д. Александров (87)

ФК ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Симеон Петров, Георги Ангелов, Лазар Марин, Деян Лозев, Крум Стоянов, Емил Мартинов, Ивайло Чочев, Денислав Александров, Георги Русев, Галин Иванов;

Ботев Враца: Красимир Костов, Валери Христов, Антонио Георгиев, Дориан Бабунски, Илия Миланов, Костадин Ничев, Мартин Николов, Матеус Касини, Сержио Фелипе, Юлиан Ненов, Мирослав Маринов;